Čištění počítače nebo notebooku od prachu

Tak jako vy o sebe pečujete a udržujete se ve správné kondici, je potřeba i stejnou péči věnovat počítači nebo notebooku. Vždy není nutné kupovat nový počítač, někdy ho stačí vyčistit a optimalizovat, aby opět disponoval výkonem.

Proč a jak čistit počítač nebo notebook od prachu

Elektronická zařízení nejsou bez údržbové stroje. Jedním z hlavních nepřátel počítačů a notebooků je prach. Většina uživatelů tohoto „zabijáka“ podceňuje a počítačům nevěnuje potřebnou péči. Usazený prach ovlivňuje proudění vzduchu uvnitř skříně a tím je snížena schopnost udržovat teplotu ve vyhovujících hodnotách. Velké množství závad počítačů a notebooků je způsobena přehřátím a poškození komponent. Přehřívání komponentů snižuje jejich životnost.

Čas od času je nutné počítač vyčistit a zkontrolovat, zda všechny chladící systémy fungují správně. Frekvenci čištění ovlivňuje prostředí, v kterém se počítač nachází. Obvykle je dostačující kontrola a čištění jednou do roka. Pokud se počítač nachází v místnosti s koberci nebo máte domácí mazlíčky, je potřebnou dobu zkrátit.

Příznaky přehřívání a jak prach ničí váš počítač

Nejčastější příznaky přehřívání jsou nadměrné otáčky a hluk ventilátorů při běžném používání počítače. U nového notebooku dochází k občasnému zapnutí ventilátoru a není téměř slyšet. U zanesených větracích mřížek neodchází teplý vzduch ven, teplota procesoru neklesá, proto je ventilátor neustále zapnut na plné otáčky. Při zátěži dochází k překročení bezpečné teploty stanovené výrobcem a samovolnému vypnutí počítače bez jakéhokoliv upozornění.

Může se zdát, že je ventilátor plně funkční, ale usazený prach na lopatkách ventilátoru a mezi žebry pasivního chlazení neumožňuje správné proudění vzduchu a teplota procesoru roste. Prach snižuje výkonnost ventilátoru nebo ho vyřadí úplně a dochází ke zničení vašeho počítače.

Čištění počítače nebo notebooku

Každý počítač nebo notebook potřebuje čas od času vyčistit od nečistot a prachu. Netýká se to pouze pohyblivých částí, ale i ostatních komponent, jako je základní deska, grafická karta atd. Zabráníte tak zkratu a poškození jejich součástek. Pravidelné čištění počítače a notebooku je součást prevence a také vám šetří peníze. Opravy jsou nákladné a vyplatí se jim předcházet.

Připravili jsme pro vás službu, která vás zbaví těchto starostí a postará se o dobrou kondici vašeho počítače či notebooku za vás. Cena se pohybuje od 300 Kč bez DPH.

Nabízíme kvalitní a levné čištění počítačů a notebooků:

  • odstranění staré teplo-vodivé pasty z procesoru
  • nanesení nové pasty mezi procesor a chlazení
  • kompletní vyčištění větráků a chladících těles (procesoru, grafické karty)
  • vyčištění ostatních komponent