Vyčistěte si počítač pomocí Kaspersky Cleaner Beta

Nástroj Kaspersky Cleaner není tak silný nástroj jako CCleaner, není plný složitých funkcí a je jednodušší pro začátečníky. Program Kaspersky Cleaner je jednoduchá alternativa k základnímu vyčištění počítače od log souborů a cache.

Kaspersky Cleaner

Jedno za čas je užitečné smazat všechny log soubory v počítači, aby se uvolnilo místo na pevném disku. Ve většině případů uživatelé zvolí pro tuto práci program CCleaner od firmy Piriform. CCleaner je skvělý, ale tento program může být komplikovaný pro nové uživatele, protože obsahuje spoustu funkcí a nastavení. Nová alternativa je Kaspersky Cleaner Beta z bezpečnostní firmy Kaspersky.

Tento nový program není složitý jako CCleaner a neobsahuje ani spoustu různých funkcí. Místo toho rychle analyzuje váš počítač, zjistí, co je třeba udělat a jedním kliknutím se postará o vše potřebné.

Čištění počítače pomocí Kaspersky Cleaner Beta

Chcete-li program vyzkoušet, zdarma stáhněte program Kaspersky Cleaner ze stránky společnosti a nainstalujte jej. Jakmile je nainstalován, měl by se sám automaticky spustit. Pokud se tak nestane, spusťte jej z nabídky Start.

Kaspersky Cleaner

Po spuštění programu uvidíte podobné uživatelské rozhraní jako na obrázku výše. Kliknutím na tlačítko Start Scan provede Kaspersky Cleaner rychlou analýzu vašeho počítače, která trvá většinou jen několik sekund.

Kaspersky Cleaner

Po analýze počítače se objeví okno se seznamem různých cílů, které jsou použity pro vyčištění počítače. Existují čtyři skupiny. Pokud začneme od levého horní rohu a půjdeme po směru hodinových ručiček, jedná se o tyto položky:

  • System cleanup: tato volba čistí cache paměť, soubory typu dump, seznam naposledy použitých dokumentů, obsah koše, dočasné soubory a uložené protokoly různých instalací aplikací
  • Restore system settings: v této volbě se jedná o nastavení funkce Obnovení systému a časování, přiřazování přípon aplikacím, řešení problémů s narušením přístupu, konfigurace nastavení aplikací
  • Remove activity traces: tato volba maže historii vyhledávání, soubory cookies, obsah systémové složky Temp a soubory se záznamy o činnosti operačního systému Windows
  • Private browsing: tato volba maže mezipaměť internetového prohlížeče, nastavení soukromí v systému Windows 10 a seznam naposledy použitých dokumentů

Kaspersky Cleaner

Kliknutím na každou ze čtyř ikon uvidíte seznam problémů seřazených podle závažnosti, které program Kaspersky Cleaner odhalil. Můžete si projít položku po položce a zrušit zaškrtnutí u těch, u kterých nechcete provádět změnu. Poté se vraťte zpět na stránku s výsledky analýzy a klepněte na tlačítko Fix.

To je vše. Kaspersky Cleaner provede čištění počítače a po skončení bude pravděpodobně nutné restartovat počítač.

kaspersky1-100647123-orig

Pokud byste se z nějakého důvodu chtěli vrátit do stavu před vyčištěním počítače, stačí se přepnout zpět na hlavní obrazovku programu a kliknout na Rollback changes.

Zdroj: PCWorld.com